De Amerikaanse presidentskandidaat Donald Trump boezemt bij westerse bondgenoten van de Verenigde Staten weinig vertrouwen in.

Als Donald Trump president wordt van de Verenigde Staten zal hij flink moeten werken aan zijn populariteit buiten de VS.

Politiek analist Ian Bremmer toonde op Twitter deze opvallende peiling over het vertrouwen in de ‘internationale leiderschapskwaliteiten’ van diverse politici in een reeks landen.

Meest opvallend is dat de Russische leider Vladimir Poetin in veel westerse landen beter scoort dan Trump. Zo ook in Nederland, waar volgens de peiling van Pew Research zo’n 14 procent van de bevolking vertrouwen heeft in Poetin als internationale leider, tegen 7 procent die positief is over presidentskandidaat Trump.

Trump boos op media

Zelf foetert Trump intussen dat negatieve mediapubliciteit zijn verkiezingscampagne schaadt.

Als de "walgelijke en corrupte media'' geen "valse betekenis'' aan zijn woorden zouden geven, dan zou Donald Trump zijn rivaal Hillary Clinton naar eigen zeggen zo met 20 procent verschil verslaan in de strijd om het Amerikaanse presidentschap. Of het nu aan de media ligt of toch aan Trump zelf, in de peilingen liep Clinton afgelopen week uit op de Republikeinse kandidaat.

Trump begon zijn klaagzang op Twitter zondag met kritiek op de New York Times, die hij beschuldigde van het noemen van ,,anonieme bronnen en gebeurtenissen die nooit hebben plaatsgevonden. Hun verslaggeving is fictie''.

In volgende tweets klaagt de zakenman meer in het algemeen dat zijn bijeenkomsten ,,niet goed worden verslagen door de media''. ,,Ze hebben het nooit over de echte boodschap en laten nooit de omvang en het enthousiasme van de menigte zien.''

Conclusie: ,,Crooked Hillary wordt beschermd door de media. Ze is geen getalenteerd persoon of politicus. De oneerlijke media weigeren het te belichten!''

Oekraïens onderzoek campagnechef Trump

Trumps woede is mede aangewakkerd door een artikel in The New York Times over zijn campagnechef Paul Manafort. Diens naam duikt op in een onderzoek van de Oekraïense regering naar de financiële banden van de voormalige president Victor Janoekovitch.

Janoekovitch was president van Oekraïne tussen 2007 en 2012 en stond bekend als pro-Russisch. Manafort was een adviseur van de voormalige Oekraïense president, die het veld moest ruimen na een volksopstand, die uiteindelijk uitmondde in de huidige burgeroorlog.

Het Oekraïnese anti-corruptiebureau is geen specifiek onderzoek naar Manafort gestart, maar diens naam is wel opgedoken in documenten; gekeken wordt of Manafort betalingen heeft ontvangen vanuit het netwerk van Janoekovitch, aldus de NYT.

Bron: Z24/ANP

Dit artikel is oorspronkelijk verschenen op z24.nl